Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel w siedzibie naszej komendy.
2 maja każdego roku obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Historia tego święta jest stosunkowo krótka i sięga 2004 roku. Ustanowiono je po to, by jednemu z najważniejszych symboli narodowych naszego kraju okazać należny szacunek. Wybrana przez władze data także nie jest dziełem przypadku. Dzień Flagi wpisano między dwa inne święta państwowe – Święto Pracy oraz Święto Konstytucji 3 maja. Jesteśmy więc w tym czasie nastawieni bardziej refleksyjnie, odczuwamy dumę z powodu osiągnięć naszych przodków.
Jest już zwyczajem, że tego dnia Polacy wywieszają flagę narodową w oknach. Coraz popularniejsze jest także noszenie wpiętej w ubranie biało czerwonej kokardy, tak zwanej rozety.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest jak dotąd najmłodszym polskim świętem narodowym. W roku 2018 będziemy obchodzili je dopiero po raz czternasty. 2 maja ustanowiono także oficjalnie Dniem Polonii i Polaków za Granicą. Podkreślono w ten sposób zasługi Polonii w walce o niepodległość kraju oraz ich nierozerwalny związek
Ojczyzną